Život je fajn

Autor: Mária Balušinská | 30.10.2013 o 15:57 | (upravené 30.10.2013 o 17:07) Karma článku: 5,69 | Prečítané:  394x

Mám sa dobre. Fakt. Žijú mi obaja rodičia, za čo ďakujem Bohu každučký deň. Mám úžasnú rodinu, kde sa niekedy vieme úžasne povadiť.  Priateľku, ktorá ma podrží, keď mi je zle (a nie od alkoholu) a na ktorú sa môžem spoľahnúť kedykoľvek. Priateľa, ktorého si vážim a som jednoducho rada, že je a že je taký, aký je. Mám prácu, ktorú robím rada. Slušných kolegov. Kamarátov, s ktorými zažívam neopakovateľné chvíle. Viem, čo je to smiať sa tak, že ma až líca bolia. A mám koníčky, ktoré ma tak bavia! Život jednoducho žijem.

Keby niečo v mojom živote nebolo minimálne dobré (čo je v klasifikačnom hodnotení za 3) tak by som to zmenila. Všetko sa dá. Pre pocit šťastia a radosti, pre tie malé prchavé okamihy pozitívna, ktoré k dobrému životu tak potrebujeme. Veď aj zlé počasie potrebujeme. Aj facku od života, aby sme sa posunuli ďalej.

Pre niekoho je jednoduchšie sťažovať sa. Nič to nestojí, ani trochu námahy, ak teda nepočítam, že pohybuje perami a vydáva zvuk. Čo tak to zmeniť? Akokoľvek. Každý deň urobiť niečo pekné. Pre seba, pre druhých. Stretnúť sa. Zasmiať sa. Urobiť niekoho šťastným.

Blíži sa také smutné obdobie. Budeme sa prechádzať na miestach, kde sme dali posledné zbohom našim najlbližším. Kde na nás každý rok čakajú, aby sme im malým plamienkom dali najavo, že stále na nich myslíme. Netreba byť smutný. Je to čas, kedy môžeme spomínať na všetky spoločne prežité chvíle. Na radosť, ktorú sme s nimi zažili. Na šťastie, že sme ich stretli a mali vo svojich životoch. Opäť sa stretneme s rodinou, s ľuďmi, ktorých sme nevideli možno aj celý rok. Pôjdeme pozrieť do rodných miest, tam, kde sme ako deti boli šťastní.

Nerobme z týchto dní smutné dni, aj keď život je aj o smútku. Zoberme si z toho to pozitívne, ak sa dá. Aby náš život bol jednoducho fajn.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?